Покровителі міністрантів

св. Домінік СавіоСвятий Домінік Савіо народився 2 квітня 1842 року в багатодітній селянській родині. У лютому 1853 року батьки Домініка Савіо переїхали в місто Мондоніо. 2 жовтня 1854 року святий познайомився зі священиком Йоаном Боско, який заснував чернечу конгрегацію, що займалася вихованням підлітків. Йоан Боско став сповідником Домініка Савіо, який відрізнявся  особливою побожністю серед підлітків, що відвідували салезіанську ораторію.

У 1856 році Домінік Савіо з кількома підлітками заснували "Товариство Непорочного зачаття Діви Марії", члени якого брали на себе обов'язок особливим чином поглиблювати своє духовне життя і допомагати нужденним. На початку 1857 року Домінік Савіо був беатифікований Папою Римським Пієм ХІІ в 1950 році і ним же канонізований 12 червня 1954 року.

На даний час його мощі зберігаються в туринській базиліці Пресвятої Діви Марії.

Домінік Савіо вважається в Католицькій Церкві  покровителем міністрантів та молоді.

День спомину —  9 березня.


Святий Тарсикій — це римський хлопчик, що жив у другій половині ІІІ сторіччя, в епоху жорстоких переслідувань християн за часів імператора Валеріана. Він був служителем вівтаря, допомагав священикам під час відправ підпільних Святих Літургій, йому доручали розносити Святе Причастя хворим та ув'язненим християнам. І саме виконуючи це завдання, він загинув як мученик, щоб не дати осквернити Найсвятіші Дари. Хлопці-язичники почали вимагати, щоб він віддав їм цю найціннішу святиню, але Тарсикій відмовився. Він впав жертвою язичників — його закидали камінням і він загинув, міцно притискаючи Найсвятіші Дари до грудей. Тарсикія поховано в катакомбах святого Каліста у Римі.

Святий Тарсикій має бути прикладом для всіх міністрантів та всіх християн особливо в наші часи, коли саме ім'я Ісуса Христа викликає переслідування. Тому кожен християнин-католик має пам'ятати про його великий подвиг та лицарський вчинок.

День спомину — 15 серпня.