Ступені міністрантського служіння

Оскільки в міністрантах служать хлопці різного віку, то виникла потреба в розподіленні міністрантів за віком та за функціями, які вони виконують.

В Церкві та нашій парафії існують наступні ступені міністрантського служіння:

Молодший міністрант

Це найнижчий ступінь служіння. Пройшовши навчання, кандидати приймаються до спільноти молодших міністрантів. Їхнє літургійне вбрання складається з комжі та пелерини. Під час Служби Божої вони виконують  ті ж функції, що й старші міністранти, окрім несення Євангеліарія, читання Божого Слова та збирання пожертвувань. З часом, з досягненням відповідного віку та в залежності від особистих якостей молодші міністранти підвищуються в званні до старших.


Старший міністрант

Отримавши звання старшого міністранта,  міністрант кардинально змінює і своє вбрання. Відтепер воно складається з альби та паска. Старший міінстрант за відсутності лектора може читати вірним Боже Слово, збирати пожертвування і виконувати всі інші функції, окрім несення Євангеліарія. Старший міністрант, в свою чергу, може підвищитись до звання лектора. Однак, якщо міністрант не має бажання читати Слово Боже перед великою кількістю слухачів в силу особистих обставин, він може залишитися у своєму званні.


Лектор

Лектор — це останній і найважливіший ступінь служіння міністранта. Відтепере міністрант може виконувати всі функції під час Служби, однак головним його завданням є читання Божого Слова вірним. Літургійне вбрання лектора складається із альби, паска, лекторської пелерини та хрестика. В асисті лектор несе Євангеліарій, а під час Служби читає читання та молитву вірних. До лектора ставиться набагато більше вимог, ніж до інших міністрантів. Насамперед, лектор повинен мати гарний, сильний голос та вміти правильно читати. Також лектор має правильно підбирати інтонацію під час читання і не боятися натовпу.