Гусятин. Відпуст Святого Антонія з Падуї і 25 років повернення храму!

Слава Ісусу Христу!

Відпуст Святого Антонія з Падуї і 25 років повернення храму!
Запрошуємо до Гусятина, що на Тернопільщині у суботу 13 червня!

Служба Божа о 12.00 год. Після якої отримаємо Боже благословення мощами святого Антонія, а також спеціальне благословення усіх присутніх священиків. В цей день будуть присутні священики також ті, які раніш служили в цьому храмі. Службу Божу очолить о. Святослав Сиворинський OFM настоятель парафії в роках 2002-2004.

Трішки історії. Храм св. Антонія у Гусятині повстав у 1610 році, отже цього року йому виповнюється 405 років. Під час своєї історії бачив багато добра, але також і лиха, найбільшого за радянських часів. У 1946 році був зачинений, а в 1990 році був повернений громаді.

Вже протягом 25 років він повстає на ноги. Сьогодні, завдяки зусиллям усіх, він ремонтується і йому повертається вигляд, яким він був ще до війни, якого пам’ятають дідусі та бабусі.
Покровителем храму є св. Антоній з Падуї, великий святий, знаний у всьому світі. Останні свої рокі провів в Італії в місті Падуя. Звідки й пішла назва: св. Антоній Падуанський або Антоній з Падуї. Це був португальський католицький священик, проповідник та чернець Ордену Братів Менших францисканців. Відомий своїми сильними проповідями та знаннями Святого Письма, оголошений святим майже відразу після смерті.

У його честь назване місто «Сан – Антоніо» в США. Також він вважається заступником бідних і подорожуючих. До святого Антонія звертаються як до помічника в знаходженні втрачених цінностей. З кінця XIX століття поширилося звичай називати пожертвування на бідних, зібрані в церкві - "хліб святого Антонія".

Народився він в Лісабоні 15 серпня 1195 року і помер в Падуї 13 червня 1231 року. Святий Антоній знаний і по сьогодні своїми чудесами. Багато чудес отримали через нього люди і в Гусятині. Багато чудес відбувалося також під час ремонтних робіт протягом року.

Будемо раді Вас бачити і нехай св. Антоній, покровитель гусятинського храму випрошує у Бога потрібних благодатей усім нам і нашій ненці Україні.

 

Священики: бр. Михайло – настоятель парафії і бр. Граціан – вікарій парафії