Францисканська Молодь

Молодість – це самий активний час в житті кожної людини. В молодості ми розвиваємо свої здібності, будуємо певні плани на майбутнє, навчаємося та розважаємося, шукаємо покликання до життя та ін. Це саме той час, коли ми маємо всю свою енергію, вміння та сили віддавати на прославу Бога, розповсюдження Його святого імені, допомогу ближньому, та багато інших благодійних справ, чим і займаємося ми - молодь парафії св. Йоана з Дуклі.

В парафії св. Йоана з Дуклі молодіжна спільнота існує з 1991 р., з часом чисельність якої лише збільшується, і на сьогоднішній день налічується близько 50 чоловік, які активно беруть участь в парафіяльному житті. Є молодь більш активніша, є менш активніша, але кожен намагається жити згідно християнським принципам. Опікується нами на даний час о.Юстин OFM. В наше виховання також вкладали свої знання та сили такі отці як: о.Доброслав OFM, о.Патрик OFM, о. Граціан OFM, о.Олександр OFM, о.Мирослав OFM, о.Бернард OFM, о. Юстин OFM та ін. Називаємо себе Францисканською Молоддю (ФраМ), тому що існуємо саме при францисканській спільноті, а також ведемо свою діяльність згідно розробленому Статуту ФраМ в Україні. Беремо участь в різноманітних реколекціях, оазах, катехезах, в різних благодійних акціях, паломництвах, в футбольних чемпіонатах, а також в театральних виставах.

В спільноті молоді маємо певну структуру, головний який в ній Асистент молоді, тобто священик, що опікується молоддю, потім головний Аніматор молоді та аніматори певних груп. Маємо таких другорядних аніматорів: літургічний, адораційний, спортивний, музичний, фінансовий та організаційний. Кожен з аніматорів має групу, яка виконує назначені їй обов’язки. Як зазначалося вище, локальним Асистентом на сьогодні є о.Юстин OFM, головним Аніматором – Єлизавета Чмут, а замом - Сабіна Журавська. Аніматорами літургічної групи є Поплавська Віта та Виговська Анна, обов’язками яких є допомога в організації служб, а саме: читанні Слова Божого, молитви вірних, співання псалма та принесення дарів. Аніматорами адораційної групи є Магда Ганська та Єлизавета Чмут - до їхніх обов’язків відноситься приготування адорацій, чувань та різноманітних молитовних зустрічей. В обов’язках музичного аніматора - Каміли Ганської - є музичний супровід служб, адорацій, молитов, чувань. Фінансовим аніматором є Юлія Добровіцька, яка збирає гроші на різні парафіальні чи спільнотові потреби. Рекреаційними аніматорами є Варфоломєєва Анастасія, Лотоцький Богдан та Самарська Іванна - які організовують розважальні вечори, дискотеки та все, що відноситься до дозвілля. За інформаційну політику і супровід молоді відповідають Соловей Валя та Мельник Юля. Спортивним аніматором є Сардаковський Ян.

За останні три роки ми поставили 5 вистав, а саме: «Дивись з надією в майбутнє», «Песах», «Історія спасіння», «Таємниця Різдва» та «Різдвяна історія».  Робимо різні невеличкі вистави для дітей в дитячих будинках та піклуємося старшими людьми з будинків пристарілих. До 2013 року щотижня їздили в обласний будинок дитини, який згодом, на жаль, закрили.

При молоді існує футбольна команда, що має назву «Alpha». Хлопці з великим задоволенням беруть участь у різноманітних турнірах, а також в чемпіонаті міста з футзалу.

Також учасники Францисканської Молоді входять в такі спільноти як «Тезе» та «Рух Чистих Сердець».

Наші серця відкриті для кожного,і ми з радістю чекаємо і приймаємо нових людей в нашу молодіжну спільноту.